Kredyty dla rolników

Kredyty dla rolników

Atrakcyjne kredyty dla rolników 2021 to korzystne źródło finansowania a zarazem szansa na rozwój gospodarstwa rolnego. Które banki posiadają specjalną ofertę? A które można omijać szerokim łukiem?

To pomoc finansowa skierowana dla rolników indywidualnych mających gospodarstwo rolne powyżej jednego hektara. Ich plusem jest niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania. Pieniądze można przeznaczyć na zakup:

Pamiętajmy jednak, że koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie. Może to być również: prowizja za rozpatrzenie wniosku kredytowego i przygotowanie aneksów do umowy oraz opłata za udzielenie kredytu, ustanowienie zabezpieczeń czy obowiązkowych ubezpieczeń.

Zacznijmy od banków konsumpcyjnych, które otwarcie mówią – rolników nie kredytujemy. Są to: Raiffeisen Bank, Nordea, FM Bank. Natomiast kredyty dla rolników 2021 polecają: BGŻ, Credit Agricole, Getin Bank, BNP Paribas czy Meritum Bank. W większości przypadków należy wykazać się zdolnością kredytową (zaświadczenie o dochodach z urzędu gminy) i przejść odpowiednie procedury.

Oczywiście jest jeszcze jedna możliwość. Korzystne kredyty dla rolników 2021 poleca każdy bank spółdzielczy.

Planując zakup nowych lub używanych maszyn rolniczych, pożyczka dla rolnika jest strzałem w dziesiątkę. Szybko, korzystnie i bez większego wysiłku. Zapraszamy do lektury, w której prezentujemy ofertę dwóch banków komercyjnych udzielających korzystnych pożyczek.

Dogodne rozwiązanie oferuje Bank Zachodni WBK, który prężnie współpracuje z Zetor Polska. Na czym ta współpraca polega? To dość proste. Rolnik kupując ciągnik lub maszynę Zetor w tym samym czasie i miejscu otrzyma szczegółową ofertę jego finansowania.

Po latach doświadczenia w sektorze agrobiznesu i rozumieniu potrzeb rolników specjaliści z BZ WBK wypracowali atrakcyjne warunki finansowania zakupu ciągników oraz maszyn i urządzeń uprawowych, gdzie pożyczka dla rolnika to przede wszystkim:

W zasadzie propozycja Banku PKO oferującego pożyczkę na sfinansowanie zakupu nowych oraz używanych maszyn i pojazdów rolniczych jest zbliżona do oferty BZ WBK. Pożyczka dla rolnika to standardowo dogodny harmonogram spłat rat, długi okres finansowania oraz zerowy wkład własny w przypadku dofinansowania z dotacji unijnych.

Jak czytamy na stronie głównej Banku PKO, pożyczka dla rolnika przeznaczona jest na zakup: samochodów osobowych, ciężarowych oraz ciągników, kombajnów, ładowarek teleskopowych a także wozów zbierających, paszowych, pras, siewników, kosiarek, zgrabiarek, bron, pługów, agregatów siewnych i przyczep.

Rolnik otwarty na zmiany i nowinki technologiczne nieustannie poczynia nakłady w gospodarstwie rolnym, stąd kredyty inwestycyjne dla rolników 2021 cieszą się szerokim zainteresowaniem. W ogólnym rozumieniu przeznaczone są na różnego rodzaju przedsięwzięcia w gospodarstwie rolnym. Obecnie największą popularnością cieszą się kredyty inwestycyjne dla rolników 2021 na zakup ziemi rolnej, zaraz za nimi plasują się kredyty niezbędne na modernizację już istniejących gospodarstw.

Dlaczego warto? Udzielane długoterminowo na okres do 15 lat, kredyty inwestycyjne dla rolników 2021 to przede wszystkim długa karencja w spłacie oraz niskie oprocentowanie.