Idealna koszula na spinki – jak wybrać?

Idealna koszula na spinki – jak wybrać?

W życiu każdego z nas zdarzają się uroczyste okazje, podczas których chcemy wyglądać zjawiskowo. Jedną z nich może być nasz własny ślub. W Internecie możemy znaleźć wiele poradników, dotyczących wyboru sukni ślubnej. Nie możemy jednak zapominać o niemniej ważnych Panach Młodych. Koszula na spinki może okazać się idealnym rozwiązaniem przy tego typu okazji. Jak wybrać stylizację na ślub?

Jak wybrać spinki do mankietów?

Zacznijmy od najmniejszego elementu stylizacji czyli spinek. Powinniśmy je dobierać w zależności od okazji. Przyjmuje się, że im bardziej uroczysta okazja, tym ozdoby powinny mniej rzucać się w oczy. W przypadku ślubu, warto postawić na klasyczne spinki w złotym lub srebrnym kolorze. Wybór kolorystyki zależeć może od pozostałych dodatków Pana Młodego lub karnacji. W przypadku ciemniejszej karnacji lepiej postawić na złote spinki, natomiast przy jasnym odcieniu skóry, możemy zdecydować się na srebro. 

Czym charakteryzuje się koszula na spinki?

Podstawowa różnica, która od razu rzuca się w oczy to zapinane mankiety na spinki. Dzięki temu zabiegowi cała stylizacja staje się elegancka i efektowna. Koszule na spinki nie posiadają również kieszonki na piersi. Co więcej, bardzo często guziki nie są widoczne, tylko schowane pod materiałem. Ten typ koszul doskonale wygląda z szykowną muchą. 

Jak zapiąć koszulę na spinki?

W wielu przypadkach to kwestia indywidualna, gdyż zapięcia mankietów mogą się różnić. Klasyczne zapięcie wygląda następująco: nakładamy oba otwory na siebie, a następnie wkładamy w nie spinkę. W przypadku francuskich mankietów, sprawa wygląda nieco inaczej. Należy podwinąć je dwukrotnie, tak aby kończyły się mniej więcej w okolicach nadgarstka. Dobre podwinięcie, to takie, które sprawi, że obie dziurki, przez które przekładamy spinkę, nachodzą na siebie. 

Jak dobrać koszulę do garnituru?

Koszula na spinki Modini to jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Musimy pamiętać jednak, aby nie rzucała się zbyt mocno w oczy. Powinna przede wszystkim tworzyć ciekawe tło całego garnituru. Najlepszym wyborem na ślub od wielu lat jest koszula w białym odcieniu. Rzadziej mężczyźni decydują się na delikatny odcień błękitu. Ciekawym pomysłem jest przyłożenie koszuli do sukni Panny Młodej, dzięki temu możemy dopasować idealnie pasujący odcień. Najlepszym rozwiązaniem w kwestii składu koszuli będzie bawełna lub bawełna z elastycznymi nićmi. Ten wybór pozwoli nam na swobodę ruchów, a także sprawi, że koszula będzie bardziej przewiewna. To może okazać się bardzo istotne zwłaszcza podczas letnich uroczystości.