Alternatywne formy finansowania

Alternatywne formy finansowania

Realizacja marzeń o własnym biznesie, przepięknym domu, czy wakacjach na końcu świata nierzadko rozbija się o kwestie finansów. Nie każdy bowiem dysponuje budżetem, który pozwoliłby mu na osiągnięcie postawionych celów. Nawet jeśli ma się dobry pomysł, wiedzę i doświadczenie w konkretnej branży, trudno jest założyć firmę, która wymaga większego budżetu, jeśli brakuje pieniędzy. Podobnie, upragniony dom, może okazać się zbyt drogi. Dobrze, że rynek finansowy oferuje szeroki pakiet rozwiązań, które pomagają spełnić marzenia dzięki pozyskaniu dodatkowych środków.

Kredyty i pożyczki

Najbardziej powszechnymi sposobami pozyskiwania funduszy są kredyty. Te możemy otrzymać w banku. Zaciągając długoterminowe zobowiązania, otrzymujemy pieniądze od razu i możemy przeznaczyć je na wybraną inwestycję. Zmuszeni jesteśmy jednak ponosić długofalowe koszty, związane ze spłatą rat kredytu. Drugą opcją są pożyczki. To rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują mieć szybko pieniądze na koncie i nie mają ochoty na załatwianie zbędnych formalności. Obecnie modne są pożyczki bez BIK. Rynek takich usług finansowych, w których pieniądze przyznawane są bez sprawdzenia zdolności kredytowej danej osoby, jest bardzo rozległy i oferuje mnóstwo rozwiązań, z których każdy może znaleźć to najbardziej dla niego optymalne. Coraz więcej firm oferuje łatwe i szybkie pieniądze, bez potrzeby wypełniania sterty dokumentów. Oczywiście, jak każdą pożyczkę, również i tę bez BIK będzie trzeba spłacić. Zaletą tego rozwiązania jest jednak spora elastyczność i możliwość indywidualnego ustalenia warunków spłaty zobowiązania. Korzystne oferty z pożyczkami można znaleźć w internecie, chociażby na tej stronie: https://pozyczkolog.pl/.

Dofinansowania

Dużą popularnością cieszą się także wszelkiego rodzaju dofinansowania i dotacje. Część z nich dostępna jest dzięki obecności Polski w Unii Europejskiej, jednak są i takie, które oferowane są także przez polski rząd. Dofinansowania mają tę zaletę, że po spełnieniu określonych wymagań dostajemy pieniądze na realizację swoich pomysłów biznesowych. Środków tych nie musimy spłacać. Najczęściej jednak powinniśmy dysponować już jakimś kapitałem, gdyż tego rodzaju dotacje zwykle nie pokrywają inwestycji w całości. Wielu małych i średnich przedsiębiorców korzystało i korzysta z tego typu rozwiązań. Warto zainteresować się, czy planowana przez nas działalność nie podlega dofinansowaniu. W tym celu warto wejść na stronę funduszy europejskich albo skontaktować się z profesjonalnym doradcą.