Czy osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę? 

Czy osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę? 

Zła historia kredytowa, otwarte zobowiązania lub nieregularne spłaty mają negatywny wpływ na naszą zdolność kredytową. To z kolei przekłada się na niemożność uzyskania zobowiązania finansowego. Czy osoba zadłużona może uzyskać pożyczkę? Tak, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Produktem finansowym, który to umożliwia jest pożyczka bez BIK. 

Pożyczka bez BIK – co to jest? 

Biuro Informacji Kredytowej, BIK, to instytucja, która gromadzi dane o pożyczko i kredytobiorcach. Każda osoba, która posiada na swoim koncie zobowiązanie finansowe się tam znajduje. I warto zaznaczyć, że nie zawsze jest to rzecz negatywna. Problem z weryfikacją bazy BIK pojawia się dopiero w momencie, kiedy mamy na swoim koncie wiele otwartych zobowiązań finansowych lub nieregularnie je spłacamy. W takich przypadkach bank może odmówić nam udzielenia kredytu. 

Jak działa pożyczka bez BIK? 

Banki bardzo rygorystycznie podchodzą do weryfikacji wnioskodawców. Dokładnie sprawdzają historię kredytową kredytobiorcy i na jej podstawie wydają decyzję końcową. Jeżeli mamy na swoim koncie wiele otwartych zobowiązań finansowych, to uzyskanie nowego kredytu może być niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są pożyczki bez BIK, które znajdują się w ofercie firm pożyczkowych. Instytucje pozabankowe łagodniej podchodzą do swoich klientów. Nierzadko wykorzystują alternatywne metody weryfikacji, które nie wymagają sprawdzania baz. Dzięki temu osoba z nieciekawą historią kredytową, zadłużona lub bez historii kredytowej ma możliwość uzyskania pożyczki.

Co ważniejsze pożyczki bez BIK występują w formie ratalnej. Dzięki temu bierzemy zobowiązanie, które dodatkowo nie nadwyręży naszego budżetu domowego. To szczególnie ważne jeżeli mamy kilka zobowiązań finansowych do spłaty. Pożyczki bez BIK na raty, to najlepsze rozwiązanie dla osób zadłużonych. 

Pożyczka bez BIK – dla kogo? 

Pożyczka bez BIK przeznaczona jest dla osób, które borykają się z negatywną historią kredytową. Informacje w bazach o kredytobiorcach przechowywane są do pięciu lat. Jeśli więc nawet już spłaciłeś zobowiązanie, ale robiłeś to nieregularnie, to może być to przeszkoda w uzyskaniu kredytu. W takim przypadku możesz skorzystać z pożyczki bez sprawdzania baz. Jest to także rozwiązanie dla osób, które mają na swoim koniec otwarte zobowiązania i obawiają się, że nie uzyskają kolejnego. Problem z uzyskaniem kredytu mogą mieć również osoby bez historii kredytowej. Pożyczka bez BIK pozwoli im za to zacząć ją budować, co w przyszłości przełoży się na zwiększenie zdolności kredytowej.