Jak szybko znaleźć korzystne konto dla firm?

Jak szybko znaleźć korzystne konto dla firm?

Jeśli zapytałoby się przypadkowego przedsiębiorcę, jakie powinno być idealne konto dla firm, odpowie pewnie, że tanie (a najlepiej bezpłatne), łatwe w obsłudze i powiązane z użytecznymi funkcjami dodatkowymi. Problem jednak w tym, że opcji dostępnych do wyboru jest bardzo dużo, przez co łatwo się pomylić lub przegapić jakąś naprawdę ciekawą ofertę.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że propozycje banków nieustannie się zmieniają, znikają i pojawiają się nowe promocje, zmieniają się opłaty oraz warunki korzystania z konta i nie tylko. Jak w związku z tym znaleźć korzystne konto dla firm, do tego w krótkim czasie, żeby później nie żałować? Wbrew pozorom nie jest to trudne!

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie dobrego konta firmowego?

Próbować odszukać idealne konto dla firm można na różne sposoby, ale nie wszystkie są sobie równe. Przykładowo, w teorii nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie wchodzić na stronę internetową każdego banku, przeglądać oferty, robić notatki i ręcznie je ze sobą porównywać.

Jednak łatwo się domyślić, że będzie to przedsięwzięcie bardzo czasochłonne, a jak wiadomo, czas to pieniądz i przedsiębiorcy nie mają ani godziny do stracenia. Dodatkowo nawet mimo najlepszych chęci nietrudno nie zauważyć jakiejś oferty, bądź zapomnieć, o którymś z mniej znanych banków.

Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste. W określeniu, jakie będzie najlepsze konto firmowe ranking stworzony przez ekspertów jest wartościowym źródłem. Rankingi zbierają w jednym miejscu podstawowe informacje o wszystkich najciekawszych ofertach. Wystarczy wybrać te najbardziej interesujące (i w największym stopniu pasujące do oczekiwań danej osoby – ważne jest np. jak daleko najbliższy oddział banku jest od siedziby firmy), a następnie bliżej im się przyjrzeć.

Jak przebiega procedura zakładania konta?

Obecnie założenie konta w banku, w tym konta firmowego, jest prostsze niż niegdyś. Wiele instytucji finansowych pozwala nawet na zrobienie tego w pełni przez Internet, zarówno, jeśli chodzi o ich dotychczasowych, jak i nowych klientów. To szczególnie dobra opcja dla tych początkujących przedsiębiorców, którzy jeszcze łączą własną firmę z pracą na pełen etat i nie mają czasu, aby udać się do banku w czasie, gdy jest on otwarty.

Do dopełnienia wszelkich formalności niezbędne będą przede wszystkim podstawowe dane dotyczące firmy, takie jak NIP czy REGON, a także aktualny dowód tożsamości. Dokładna lista wymaganych dokumentów jest zależna od procedury przyjętej przez daną instytucję finansową (szczegółowe informacje powinny być dostępne na stronie internetowej banku).