Jak znaleźć odpowiedni kredyt dla siebie?

Jak znaleźć odpowiedni kredyt dla siebie?

Zbliża się dzień, w którym zamierzasz starać się o kredyt? Jeżeli tak, to pozwól że udzielimy ci kilku cennych wskazówek, które pomogą ci lepiej i sprawniej przejść cały proces kredytowy. Na początku musisz się dowiedzieć, że wszystkie czynności związane z procedurą kredytową mogą trwać nawet 3 miesiące! Nie spodziewałeś się tak długiego czasu? Nie ty jeden.

Najwięcej czasu zajmuje bankom analiza wniosków kredytowych. Szczególnie tak jest wtedy, kiedy bank wprowadził w życie jakąś promocję i reklamuje się w mediach. W tym czasie odnotowywany jest bowiem największy ruch we wszystkich kredytach. Czas może się wydłużyć również wtedy, kiedy w naszym wniosku i pozostałej dokumentacji brakuje jakichś ważnych dokumentów. Na przykład pozwoleń na budowę lub projekt dołączony do dokumentacji zawiera jakieś braki. Wówczas każde kolejne doniesienie brakujących dokumentów oznacza dodatkową stratę czasu, z którą niestety musimy się liczyć.

Samodzielnie czy z pomocą doradcy? Nie wiesz czy lepiej zdecydować się na samodzielne wybranie banku, czy skorzystanie z pomocy doradcy? Jeśli tak jest to pamiętaj o tym, że nie zawsze oferta u doradcy będzie najlepszą na rynku. Może się okazać że nie wszystkie banki współpracują z określonym pośrednikiem, przez co zamykasz sobie drogę do znalezienia jeszcze korzystniejszych ofert. Z drugiej jednak strony, z uwagi na dużą liczbę generowanych wniosków kredytowych, pośrednicy mogą uzyskać dla ciebie znacznie korzystniejsze warunki umowy kredytowej, niż udałoby się to tobie podczas załatwiania wszystkiego samodzielnie. Nasza rada jest prosta.
Zalecamy działanie na dwa fronty, czyli samodzielne sprawdzanie ofert, połączone ze skorzystaniem z pomocy doradcy kredytowego. Następnie trzeba porównać obie oferty i wybrać tę korzystniejszą dla siebie. Na korzyść doradcy przemawia jednak to, że on w naszym imieniu zajmuje się dopełnianiem wszystkich formalności, czyli kompletowaniem i dostarczaniem dokumentacji. Jeśli więc cenisz sobie własny czas i wygodę, to doradca kredytowy jest dla ciebie. Być może już niebawem przekonasz się że rynek kredytów w Polsce wcale nie jest tak trudny, jak ci się mógł wydawać.