Na czym polega kredyt dla zadłużonych?

Na czym polega kredyt dla zadłużonych?

Wiele jest ogłoszeń w prasie i w internecie firm reklamujących kredyty dla zadłużonych, ale brak jest konkretnych informacji na czym te kredyty tak naprawdę polegają i do kogo są kierowane. Hasło kredyty dla zadłużonych zawsze przyciągnie uwagę, szczególnie osób, które pilnie potrzebują pieniędzy.

Sugerowanie się wyłącznie hasłami reklamowymi powoduje, że każdy składa wniosek o kredyt ale nie każdy go otrzymuje. Część osób mimo poprawnie wypełnionego wniosku otrzymuje odmowę uzasadnioną tym, że są zadłużeni. Dlaczego tak się dzieje ?

Pierwszym powodem jest to, że wypełniło się niewłaściwy wniosek. Oferty kredytów są podobne ale nie takie same, gdyż udzielane są przez różne instytucje. Każda instytucja ma swoje zasady i regulaminy. Inne zasady ma bank a inne instytucja pozabankowa. Hasła reklamowe są podobne ale ważne są szczegóły, na które mało kto zwraca uwagę. Dlatego ważne jest, żeby wiedzieć do jakiego rodzaju inwestycji wnioskujemy.
W naszym serwisie wyraźnie rozdzieliliśmy oferty banków i pozostałych instytucji. Dodatkowo w panelach z wnioskami wymienione są najważniejsze zasady dotyczące każdego z oferowanych produktów.

Drugim powodem z jakiego niektóre osoby otrzymują negatywnie rozpatrzone wnioski o kredyty dla zadłużonych jest sam fakt zadłużenia, który jest również różnie postrzegany.

W rzeczywistości zadłużony jest prawie co drugi polak. Każdy ma jakiś kredyt np. na mieszkanie lub na samochód albo kupił telewizor na raty. Większość ludzi spłaca jednak swoje zobowiązania systematycznie co miesiąc. Taki człowiek jest formalnie „zadłużony” ale w zależności od wysokości dochodów może dostać kolejną pożyczkę w banku, gdyż jest wypłacalny i nie ma złej historii w bik. Może bez problemu dostać pożyczkę w banku lub np. kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu zamieni kilka droższych rat w jedna mniejszą. Takie wnioski są rozpatrywane przez banki pozytywnie.
Decyzje odmowne otrzymują najczęściej tacy zadłużeni, którzy nie spłacają rat swoich pożyczek terminowo oraz ci, którzy mają już takie zadłużenie, które ciężko jest pokryć z bieżącej pensji. Osoby te prawie zawsze są odnotowani w bazie biura informacji kredytowej, co praktycznie uniemożliwia otrzymanie pożyczki w banku.
Rozwiązaniem tego problemu są dla nich wtedy kredyty chwilówki lub pożyczki dla zadłużonych. Opisujemy je dokładnie w innym dziale.

Jeżeli jesteś zadłużony, to zanim skorzystasz z tego typu oferty zastanów się czy jesteś w stanie spłacać dodatkową ratę, żeby nie wpaść w kłopoty.
Wszystko zależy od wielkości Twojego obecnego zadłużenie i wysokości zarobków.