Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z usług eksperta finansowego?

Co warto wiedzieć przed skorzystaniem z usług eksperta finansowego?

Niezależnie od typu zaciąganego kredytu, kiedy już zadecydujemy, że chcemy się o niego starać, warto rozważyć skorzystanie z usług eksperta finansowego. Jest to szczególnie istotne w przypadku zobowiązań długoterminowych, takich jak kredyty hipoteczne oraz konsolidacyjne, ale nie tylko – czasami pomoc specjalisty może przydać się nawet w przypadku mniej złożonych zobowiązań, takich jak choćby kredyty gotówkowe.

Zanim jednak zwrócimy się do takiego eksperta, jest kilka pytań, na które warto poznać odpowiedzi, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Czy ekspert finansowy współpracuje tylko z jednym bankiem, czy z wieloma? Jaki jest koszt jego usług i kto może z nich skorzystać? Sprawdź!

Najważniejsze informacje o ekspertach finansowych

Ekspertów finansowych nie należy mylić z doradcami bankowymi. Ci pierwsi często działają niezależnie i porównują oferty wielu różnych banków, ci drudzy zaś mogą proponować klientom jedynie produkty znajdujące się w ofercie instytucji, w której są zatrudnieni. Jak łatwo się domyślić, ten pierwszy scenariusz jest korzystniejszy dla klienta. W obu przypadkach można liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo, jednak nie da się ukryć, że propozycje przedstawiane przez niezależnego eksperta w wielu przypadkach mogą okazać się korzystniejsze.

Gama produktów finansowych, którymi zajmują się tacy eksperci, jest często bardzo szeroka. Obejmuje ona między innymi wspomniane we wstępie kredyty hipoteczne, konsolidacyjne i gotówkowe, ale też pożyczki hipoteczne oraz kredyty refinansowe i samochodowe. Każdy więc powinien móc otrzymać profesjonalną pomoc, niezależnie od tego, ile funduszy chce pozyskać i na jaki cel.

Wielu ekspertów finansowych oferuje wsparcie na terenie całej Polski, jako że pomoc w zakresie kredytów może bez problemu być świadczona przez Internet. Mimo to dobrym pomysłem może być wybór eksperta lokalnego, ponieważ będzie on miał dobre pojęcie na temat nie tylko ogólnopolskiego, ale też miejscowego rynku produktów finansowych. Przykładowo, jeśli mieszka się w Poznaniu lub okolicy, ekspert finansowy z Poznania może być lepszym wyborem niż analogiczny specjalista z Warszawy.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jedną z największych zalet usług ekspertów finansowych jest to, że nie wiążą się one z żadnymi kosztami dla klienta. Prowizja wypłacana jest przez bank, a kredytobiorca może cieszyć się atrakcyjnymi warunkami finansowania bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat. Nie trzeba się w związku z tym obawiać skontaktowania się z nim.

Warto umówić się na bezpłatne spotkanie i przedyskutować sytuację, a następnie kontynuować współpracę w przypadku dojścia do porozumienia – na dłuższą metę można dzięki temu sporo zaoszczędzić, zarówno w kwestii czysto finansowej, jak i kwestii czasu poświęconego na zaciąganie kredytu.

Ekspert Finansowy Poznań

Plac Andersa 5
Poznań, 60-101
woj. wielkopolskie