Kredyt na zakup samochodu i zaciąganie pożyczki

Kredyt na zakup samochodu i zaciąganie pożyczki

Marzysz o własnych czterech kółkach , które zawiozą Cię w dowolne miejsce na świecie? Jak pokazują badania jednym z głównych marzeń naszych rodaków tuż po wielkiej willi z basenem jest luksusowy samochód. Jak jednak wiadomo jest to dobro , które generuje ogromne koszty a sam jego zakup to jedynie wierzchoł
ek góry lodowej.

Posiadanie własnego auta to swego rodzaju luksus. Potwierdzi to każdy, kto miał okazję utrzymywać pojazd. Koszty związane z zakupem to początek. Szybko zorientujemy się ,że posiadanie auta to koszty eksploatacyjne, nie wspominając o dostarczaniu paliwa. Mimo to w dzisiejszym świecie brak samochodu, prowokuje więcej problemów i utrudnień niż przyjemności. Dynamiczny styl życia młodych ludzi powoduje , że bez samochodu i stałego środka lokomocji czują się oni jak bez przysłowiowej ręki. Gdzie jednak młody człowiek, który dopiero wypływa na szerokie wody rynku pracy może pozwolić sobie na własne auto.

Rozwiązaniem są oczywiście kredyty samochodowe. Aby móc sobie na nie pozwolić również należy mieć ugruntowaną pozycję w kontekście pracy, kondycji finansowej. Banki nie rozdają kredytów na lewo i prawo, trzeba sobie na niego zasłużyć. Mimo to kredyty samochodowe należą do jednych z najbardziej opłacalnych form pożyczkowych. Ich oprocentowanie nie przekracza poziomu 9%a koszty dodatkowe są znikome. Ponadto dzisiejsze kredyty samochodowe są utożsamieniem bardzo szerokiego wachlarza możliwości. Dzisiejsi kredytobiorcy mogą bowiem liczyć na finansowanie aut zarówno nowych jak i starych. Ci, którzy wykażą się większymi zasobami pieniężnymi mogą nawet pozwolić sobie na kredytowanie auta zza granicy. Podaruj sobie odrobinę luksusu i skorzystaj z oferty bankowej już dziś! W przeciwnym razie będziesz musiał zdać się na rozkład autobusowy na najbliższym przystanku.

Finansowanie bieżących potrzeb związanych z konsumpcją codzienną nierzadko generuje bardzo wysokie koszty. Jeżeli nie stać nas na regularne pokrywanie tego rodzaju kosztów możemy zdecydować się na kredyt konsumpcyjny. Są one ukierunkowane względem osób, które nie mają odpowiednich środków na podstawowe potrzeby nie związane prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kredyty konsumpcyjne to np. kredyt gotówkowy znany przez wsystkich. Jak każda forma kredytowa tak i kredyt konsumpcyjny jest nierozerwalnie związany z dokładną analizą zdolności finansowej klienta. Bank bada nasze predyspozycje finansowe na podstawie miesięcznych zarobków, formy pozyskiwania kapitału oraz poprzednich poczynań finansowych. W tym celu została powołana instytucja zwana Biurem Informacji Kredytowej. Jego ideą jest regularne prowadzenie raportu z zadłużeń polskich konsumentów. Nie bez znaczenia jest także to ile osób znajduje się na naszym utrzymaniu oraz to czy do tej pory mieliśmy jakiekolwiek problemy z rozliczeniami z bankiem.

Ogromnym plusem tego rodzaju kredytu jest decyzja o przyznaniu pożyczki, która podejmowana jest w bardzo szybkim tempie. W niektórych przypadkach możemy liczyć nawet na weryfikację w ciągu zaledwie kilku minut. Kilka miesięcy temu weszła nowa ustawa , która reguluje kwestie związane z przyznaniem kredytu konsumpcyjnego. Swego rodzaju nowością jest formularz informacyjny, którego zadaniem jest udzielanie informacji kredytobiorcom na temat przyszłych rat, zgodnych z bieżącymi rynkowymi zależnościami. Oprócz tego klient może odstąpić od umowy w trybie dwóch tygodni. Zwiększyła się również kwota jaką klient może uzyskać w ramach finansowania. Dzisiaj wynosi ona 255 tys. PLN. Owa ustawa jest swego rodzaju uśmiechem w kierunku konsumentów, którzy mieli pewne wątpliwości co do polityki bankowej. Dzisiaj kredyt konsumpcyjny jest klarowną i jasną formą finansowania.