Pożyczka bez BIK – dla kogo?

Pożyczka bez BIK – dla kogo?

Każdy ma marzenia, ale nie wszyscy mają wystarczająco dużo wolnych środków, by móc je zrealizować. Są też w życiu sytuacje wymagające natychmiastowej gotówki, którą nie zawsze się dysponuje. Wówczas warto skorzystać z dodatkowego źródła finansowania. O pozytywny przebieg weryfikacji wniosku kredytowego nie powinni się martwić solidni płatnicy. Jednak co w przypadku, kiedy historia kredytowa zawiera negatywne wpisy lub wnioskujący posiada dochód nieuznawany przez bank? O tym poniżej.

Gdzie się udać po dodatkowe środki?

Finansowanie zewnętrzne można uzyskać w banku (kredyt) lub w firmach finansowych, od osób prywatnych czy przedsiębiorstw (pożyczka). Dla potencjalnego klienta cel jest jeden – uzyskanie środków. Natomiast warto wiedzieć, że pojęcia kredyt i pożyczka nie są tożsame, a zasady ich udzielania różnią się. Pierwsza opcja to gotówka, którą można uzyskać wyłączenie od banku. Działanie tej instytucji jest określane i weryfikowane m. in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Podstawą udzielenia kredytu jest pozytywna weryfikacja wniosku, na którą składa się szereg czynników – począwszy od historii kredytowej, poprzez zatrudnienie, a skończywszy na strukturze rodziny.

W przypadku pożyczki występuje uproszczona procedura przyznania środków. Z uwagi na szeroki wachlarz podmiotów mogących udzielić finansowego wsparcia, pożyczkobiorca może wybrać najkorzystniejsze dla siebie warunki (oferty można porównać m. in. na https://pozyczkolog.pl/). Ma też pewność, że weryfikacja zapytania będzie pozytywna – bez sprawdzania finansowej przeszłości i aktualnych zobowiązań.

Pożyczka bez sprawdzania w bazach

Dodatkowe środki bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej to dobra opcja dla tych, którzy posiadają negatywną historię kredytową. Przy wyborze tego źródła finansowania, nie będzie miało to bowiem żadnego znaczenia. Podobnie w przypadku Krajowego Rejestru Długów. Jeśli widnieją tam wpisy dotyczące wnioskodawcy, nie będą miały przełożenia na decyzję pożyczkodawcy. Skorzystanie z pożyczek to także alternatywa dla osób, których źródło dochodu nie jest uznawane przez bank, a w skrajnych sytuacjach – gdy pożyczkobiorca nie posiada comiesięcznych, udokumentowanych wpływów. Można zatem otrzymać środki bez zdolności kredytowej. Wybór tego wariantu to również możliwość na poprawę sytuacji finansowej przez osoby borykające się z windykacją komorniczą – prowadzona egzekucja nie będzie miała wpływu na decyzję.

Pożyczka bez BIK to dobre rozwiązanie dla potrzebujących gotówki w trybie natychmiastowym. Możliwości uzyskania środków można niezobowiązująco sprawdzić w internetowych kalkulatorach pożyczek.