Wszystko co musisz wiedzieć o pożyczkach przez internet

Wszystko co musisz wiedzieć o pożyczkach przez internet

Pożyczki przez internet każdego roku zyskują coraz większą popularność. Jeszcze kilka lat temu polskie społeczeństwo dość sceptycznie patrzyło na takie oferty finansowe. Natomiast w chwili obecnej posiadają one znacznie więcej zwolenników, niż przeciwników.

Czy pożyczanie przez internet jest bezpieczne?

W internecie mamy możliwość pożyczenia pieniędzy zarówno od osób prywatnych, jak i od instytucji finansowych. W związku z tym, bezpieczeństwo pożyczania przez internet będzie uzależnione od tego, za pośrednictwem kogo uzyskamy dodatkowe środki finansowe. Decydując się na pożyczkę internetową warto korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, a więc z instytucji finansowych, które podlegają Komisji Nadzoru Finansowego. Pożyczki internetowe stwarzają duży komfort oraz anonimowość, ponieważ w celu złożenia wniosku nie potrzeba udawać się do placówki stacjonarnej.

Czy wnioskując o pożyczkę przez internet będę sprawdzony w Biurze Informacji Kredytowej?

Jeżeli zdecydujemy się na pożyczkę internetową od osoby prywatnej nie będziemy sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej. Natomiast kwestia ta przedstawia się całkowicie inaczej, jeżeli chodzi parabanki. Korzystając z usług parabanków zawsze musimy mieć świadomość, że nasza historia kredytowa będzie zweryfikowana w BIK. Dzięki temu pożyczkodawca może ocenić ryzyko związane z udzieleniem nam pożyczki. Aczkolwiek warto zaznaczyć, że instytucje parabankowe są skłonne udzielić nam pożyczki nawet przy stosunkowo niskiej zdolności kredytowej. Dzieje się tak, gdyż pewne ryzyko z tym związane jest wliczone w koszty udzielanej kwoty.

Jakie informacje trzeba uzupełnić we wniosku o pożyczkę internetową?

Pożyczki internetowe charakteryzują się tym, że aby je otrzymać wystarczy spełnić minimum formalności. Do formalności tych trzeba zaliczyć jedynie wypełnienie krótkiego wniosku na stronie internetowej danej instytucji finansowej. Pożyczkodawca w większości przypadków będzie nas prosił o podanie takich informacji jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer pesel, seria i numer dowodu osobistego, numer telefonu, numer konta bankowego, jak również adres e-mail. Wnioskując o pożyczkę przez internet nie będziemy musieli dostarczać dodatkowych dokumentów, np. zaświadczeń o dochodach. Aby wniosek o pożyczkę został rozpatrzony pomyślnie powinniśmy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i polskie obywatelstwo oraz ważny dowód osobisty. Przy czym trzeba pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe swoje oferty kierują wyłącznie do osób, które ukończyły 21. rok życia.