Opakowania produktów spożywcznych

Opakowania produktów spożywcznych

Producenci opakowań do żywności posiadają w swojej ofercie opakowania spożywcze w bardzo szerokim wyborze. Ich asortyment jest na bieżąco poszerzany i uzupełniany o kolejne produkty, tak by jeszcze lepiej spełniał oczekiwania klientów. Poniżej krótki przegląd produktów dostępnych w ich ofertach, szczególnie chętnie wybieranych przez przedsiębiorców działających w branży spożywczej.

Nowoczesne opakowania z folii laminowanych

Nowoczesne opakowania z wielowarstwowych folii laminowanych doskonale sprawdzają się przy przechowywaniu produktów spożywczych. Są trwałe, odporne na wilgoć i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Opakowania tego typu są dostępne w bardzo szerokim wyborze, co pozwala na dopasowanie ich do potrzeb konkretnego produktu. Do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych należą worki płaskie, opakowania typu stand up i stabilo. Wszystkie mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak rurki, suwaki, korki, czy zapięcia strunowe.

Opakowania z folii mono

Wykonane z folii mono opakowania to jeden z najprostszych rodzajów opakowań. Są stosunkowo tanie, dlatego cieszą się sporą popularnością wśród producentów poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Są dostępne przede wszystkim w formie prostych worków płaskich, które można przystosować do potrzeb klienta, dodając do nich na przykład zapięcia strunowe. Dostępne są również specjalistyczne opakowania z folii mono, przystosowane do przechowywania drobiu, czy pieczywa, a także niezbędne w kuchni worki i rękawy do pieczenia.

Opakowania doypack

Zdając sobie sprawę, jak dużą rolę we współczesnym przemyśle spożywczym odgrywa opakowanie doypack producenci wprowadził je do swojej oferty. Tego rodzaju opakowania wyróżniają się dolną fałdą, a specjalna konstrukcja zgrzewów umożliwia łatwe ustawianie ich w pozycji pionowej. W rezultacie doypacki mogą być łatwo eksponowane i często są wykorzystywane do efektownej prezentacji produktów. Duża powierzchnia zadruku umożliwia umieszczanie na nich wszystkich informacji, które mogą okazać się niezbędne dla klienta. Jeśli istnieje taka potrzeba, opakowania doypack mogą być uzupełnione o zamknięcia strunowe lub korki, zgodnie z potrzebami konkretnego klienta.

Taśmy mono- i wielowarstwowe

Taśmy mono- i wielowarstwowe (duplex i triplex) to doskonała alternatywa dla gotowych opakowań. Zadruki są dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. To dobry wybór dla wszystkich, którzy mają nietypowe potrzeby, których nie są w stanie spełnić żadne z gotowych opakowań.

Dodatkowe usługi

Poza szerokim wyborem opakowań i taśm większość firm produkujących opakowania oferuje swoim klientom również szereg dodatkowych usług. Do tych najchętniej wybieranych należą:

– laminowanie,

– bobinowanie,

– konfekcjonowanie zamówionych materiałów, zgodnie z potrzebami klienta.