Kredyt na umowę zlecenie – czy jest możliwy?

Kredyt na umowę zlecenie – czy jest możliwy?

Nie da się ukryć, że banki najchętniej udzielają kredytów osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Ta forma zatrudnienia uważana jest za najstabilniejszą i najbardziej pewną, a więc są w jej przypadku największe szanse, że kredytobiorca będzie w stanie spłacać raty kredytu w terminie. Jednocześnie w Polsce bardzo wiele osób jest zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie. Pojawia się w związku z tym bardzo ważne pytanie: czy kredyt na umowę zlecenie jest możliwy?

Czy można dostać kredyt na umowę zlecenie?

Kredyt na umowę zlecenie nie jest niemożliwy, ale każdy bank może mieć w jego zakresie inne zasady i nastawienie. Bardzo wiele zależy od tego, na jak długo jeszcze obowiązuje dana umowa, a także, jak wysokie osiągamy dzięki niej dochody. Bank może wymagać promesy od pracodawcy, w której potwierdzi on, że planuje przedłużyć z nami umowę, co zapewni bank, że nie stracimy w krótkim czasie stałego źródła dochodów.

Trzeba przy tym wskazać, że taka promesa nie jest wiążąca i w rzeczywistości umowa nie musi zostać przedłużona. W związku z tym pracodawca powinien bez większych problemów ją wystawić. Poza formą zatrudnienia i dochodami przy rozważaniu wniosku kredytobiorcy zatrudnionego na podstawie umowy zlecenie bank bierze pod uwagę także wiele innych czynników, takich jak wysokość i ilość aktualnych zobowiązań oraz koszty utrzymania.

Jeśli posiadamy odpowiednio wysokie dochody i w związku z tym satysfakcjonującą zdolność kredytową, a także pozytywną historię kredytową, kredyt na umowę zlecenie powinien być dla nas dostępny. Do jego zaciągnięcia moją jednak być potrzebne pewne dokumenty, takie jak wyciągi z konta bankowego (demonstrujące, że otrzymujemy wynagrodzenie regularnie i we wskazanej przez nas wysokości) czy aktualna umowa zlecenie (oraz kilka poprzednich, jeśli jest to już któraś umowa zlecenie z kolei).

Dalsze informacje na temat kredytu na umowę zlecenie można znaleźć tym adresem: https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-umowe-zlecenie/.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt na umowę zlecenie?

Jak już wiemy, poszczególne banki mogą mieć różne nastawienie do kredytów na umowę zlecenie i różne związane z nimi wymagania. Skorzystanie ze wsparcia profesjonalnego pośrednika kredytowego pozwoli oszczędzić czasy i nerwy związane z samodzielnym poszukiwaniem i pozyskiwaniem kredytu.

Możemy także oszczędzić pieniądze, biorąc pod uwagę, że dzięki pomocy eksperta możemy liczyć na najlepsze możliwe warunki kredytu. Koniecznie więc sprawdź, jaką ofertę znajdzie dla Ciebie wykwalifikowany pośrednik.