Usługi faktoringowe dla małych firm

Usługi faktoringowe dla małych firm

Oczekiwanie na opłacenie faktur przez kontrahentów to szczególnie trudny okres dla wielu małych firm. W tym czasie mogą pojawić się u nich problemy z regulowaniem własnych zobowiązań i bieżących wydatków, nie mówiąc już o inwestowaniu w rozwój firmy. Jako rozwiązanie tych trudności jawi się faktoring. Tylko czy faktoring dla małych firm jest w ogóle możliwy i czy się on opłaca?

Czy małe firmy też mogą korzystać z faktoringu?

Faktoring wbrew pozorom nie jest czymś, co zarezerwowane jest jedynie dla wielkich przedsiębiorstw. Monevia to firma faktoringowa, która pomogła już tysiącom małych i mikro firm. Nie traktuje ich ona jako klientów gorszych, a wręcz przeciwnie – oferuje im bardzo korzystne warunki, do których należy między innymi limit transakcyjny w wysokości 50 000 złotych, a także możliwość sprzedaży pojedynczych faktur już od kwoty 700 złotych (warto wspomnieć, że Monevia skupuje faktury także w innych walutach, na przykład euro, jak i również wypłaca środki nie tylko w złotówkach). Istnieje również możliwość, dla ułatwienia procesu i przyspieszenia go, sprzedawania całych pakietów faktur.

Co oczywiste, są małe firmy, które mają wiele faktur to rozliczenia i robią to bardzo często, a są też takie, które będą potrzebowały wymiany na gotówkę zaledwie kilku faktur w miesiącu. Na szczęście Monevia nie stawia żadnych wymagań ani ograniczeń odnośnie do tego jak często czy, innymi słowy, jak rzadko można korzystać z jej usług. Nie ma również znaczenia zdolność kredytowa czy zawartość wyciągu bankowego, ponieważ firma ta, tych elementów nie weryfikuje. Dąży bowiem do zminimalizowania formalności, tak aby zabiegani mali przedsiębiorcy nie musieli poświęcać na sprzedaż faktur zbyt dużo swojego cennego czasu.

Faktoring dla małych film się opłaca

Co sprawia, że faktoring dla małych firm jest tak opłacalny? Przede wszystkim fakt, że dzięki niemu nasze fundusze nie są przez pewien czas „zamrożone”, a mamy do nich dostęp praktycznie od ręki. Dzięki temu możemy uniknąć wspomnianej we wstępie sytuacji, w której tracimy płynność finansową i nie jesteśmy w stanie normalnie pracować do momentu otrzymania płatności od kontrahenta.

Biorąc pod uwagę, jak łatwy i szybki stał się faktoring dzięki współczesnej technologii, ciężko wskazać jakiekolwiek wady takiego rozwiązania. Sprawia ono, że obie strony transakcji są zadowolone – zarówno nasza firma, która może cieszyć się zapłatą za usługi bądź towary błyskawicznie, jak i nasz kontrahent, który może korzystać z odroczenia płatności bez szkody dla naszej firmy.