Banki Rzeszów – który wybrać?

Banki Rzeszów – który wybrać?

W Polsce działa obecnie całkiem spora ilość banków, które konkurują między sobą o klientów. Stawia to kredytobiorców w dobrej sytuacji, ponieważ mogą oni wybierać między wieloma różnorodnymi ofertami. Problem jednak w tym, że dokonanie rzeczonego wyboru nie jest wcale takie łatwe, zwłaszcza, jeśli nie posiadamy w tym zakresie specjalistycznej wiedzy. Wobec tego który bank wybrać, żeby otrzymać możliwie najkorzystniejszy kredyt?

Liczy się nie bank, a sam kredyt

Nie jest tak, że każdy bank posiada w swojej ofercie tylko jeden kredyt. Przeciwnie – zazwyczaj jest ich znacznie więcej, aby każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie.

Poszukując idealnego kredytu, powinniśmy więc koncentrować się nie tyle na znalezieniu najlepszego banku, a najlepszej oferty – może się bowiem zdarzyć, że dany bank ma jedną świetną ofertę, a wszystkie inne kiepskie, jednak to nie będzie dla nas przeszkodą.

Na co należy zwracać uwagę wybierając kredyt?

W pierwszej kolejności powinniśmy zawsze poszukać informacji na temat RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania danego kredytu. Da nam ona znacznie pełniejsze dane na temat całkowitego kosztu zobowiązania niż sama wysokość oprocentowania.

Oprocentowanie jest bowiem niewątpliwie bardzo istotne, ale nie jest jedynym czynnikiem, od którego zależy, ile ostatecznie zapłacimy za kredyt. Bardzo istotna może być również między innymi prowizja za udzielenie kredytu, wynosząca z reguły kilka procent jego wartości.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Jak już wspomniano, banków w Polsce jest niemało, tak jak i ofert kredytów. Jak znaleźć najlepszą ofertę, jeśli nie mamy wiele czasu i nie znamy się na tym zbyt dobrze? Mamy dwie możliwości: pierwsza to skorzystanie z pomocy internetowych rankingów i porównywarek, a druga – zwrócenie się do specjalisty.

Bardziej korzystne będzie z pewnością rozwiązanie drugie, ponieważ wtedy będziemy mieć pewność, że wiedzę czerpiemy z doświadczonego i wykwalifikowanego źródła. Specjalistą w tym wypadku będzie doradca kredytowy https://kredytyrzeszow.com/, który porówna za nas oferty wszystkich banków i znajdzie te, które będą w danej sytuacji najbardziej atrakcyjne.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że rzeczony doradca kredytowy https://kredytyrzeszow.com/oferta/ będzie mógł również negocjować z bankiem znalezioną ofertę, tym samym ostatecznie uzyskując jeszcze bardziej opłacalne warunki. Wynikiem takich negocjacji może być na przykład obniżenie przez bank marży, a nawet rezygnacja z prowizji za udzielenie kredytu. Jak łatwo się domyślić, znacząco odbije się to na całkowitym koszcie zobowiązania.

Doradca Kredytowy Rzeszów
ul. Podwisłocze 33
35-309 Rzeszów
woj. podkarpacie
+48 533 88 78 78
[email protected]