Czy konsolidacja kredytu w tym samym banku jest możliwa?

Czy konsolidacja kredytu w tym samym banku jest możliwa?

Posiadasz kilka zobowiązań i chciałbyś zamienić je w jedną, przejrzystą ratę? Rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny, który dla wielu osób jest sposobem na wyjście z zadłużenia. Zobacz, czym jest kredyt konsolidacyjny, jakie są jego warunki i czy konsolidacja kredytów w tym samym banku jest możliwa.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny z pomocą doradców Spłata Pożyczek to zobowiązanie celowe, które można przeznaczyć tylko i wyłącznie na spłatę posiadanych zobowiązań. Dzięki konsolidacji możemy połączyć ze sobą kilka różnych zadłużeń w jedno zobowiązanie i zyskać jedną, mniejszą miesięczną ratę. Jeśli masz przykładowo kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy i posiadasz zadłużenie na karcie kredytowej, to możesz to wszystko ze sobą połączyć i zamienić w jedną ratę, która będzie mniejsza niż gdybyś miał co miesiąc płacić wszystkie te zobowiązania osobno.

Dzięki konsolidacji możemy nieco odciążyć swój domowy budżet i uchronić się przed zadłużeniem. Dzięki temu, że kredyt konsolidacyjny jest udzielany na dłuższy okres, to jego raty są niższe i łatwiejsze do spłaty. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie tańsze niż spłata wszystkim zobowiązań osobno. Przez to, że raty są maksymalnie wydłużone i obwarowane oprocentowaniem, to koszt całkowity kredytu może okazać się większy niż suma wszystkim dotychczasowych zobowiązań. Mimo to czasem jest to jedyny sposób na zreperowanie swojego budżetu, bo nie jesteśmy co miesiąc obciążeni tak dużymi kosztami i łatwiej jest nam spłacać miesięczną ratę kredytu konsolidacyjnego niż kilka zobowiązań jednocześnie.

Jakie zobowiązania mogę skonsolidować?

Każdy bank ma własne zasady dotyczące konsolidacji zobowiązań. Należy pamiętać, że nie wszystkie zadłużenia podlegają konsolidacji. Wiele banków pozwala jedynie na konsolidowanie kredytów bankowych. Kredyt konsolidacyjny na spłatę produktów bankowych i chwilówek z prywatnych firm pożyczkowych może nie wchodzić w grę. Jeśli więc chcesz spłacić zarówno produkty bankowe, jak i pozabankowe za pomocą konsolidacji to będziesz musiał poszukać dobrej oferty, ponieważ nie każdy bank udzieli Ci pieniędzy.

Czy kredyt konsolidacyjny w tym samym banku jest możliwy?

Wiele osób posiada „swój bank”, w którym ma większość zobowiązań. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystkie nasze kredyty są w jednym miejscu i w razie problemów musimy kontaktować się tylko z jedną placówką. Co jednak gdy nagle postanowimy, że chcemy skonsolidować swoje zadłużenia? Czy konsolidacja kredytów w tym samym banku https://splatapozyczek.pl/ jest możliwa i czy możemy zmienić swoje kredyty na kredyt konsolidacyjny?

Niestety jak to zazwyczaj bywa w świecie finansów – nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeden bank będzie dopuszczał taką możliwość, a drugi w ogóle nie będzie brał czegoś takiego pod uwagę. Na szczęście kredytobiorców większość banków godzi się na skonsolidowanie kredytów klientowi, który posiada u nich zadłużenie. Czasem zdarza się tez tak, że skonsolidowanie kilku kredytów z tego samego banku jest tańsze niż gdyby konsolidacji miały podlegać zobowiązania pochodzące z różnych miejsc.