Kredyt dla młodych małżeństw – co musisz o nim wiedzieć?

Kredyt dla młodych małżeństw – co musisz o nim wiedzieć?

Właśnie wzięliście ślub i zastanawiacie się nad wzięciem kredytu? Jednym z ciekawszych produktów bankowych, który może Was zainteresować, jest kredyt dla młodych małżeństw. Za jego pomocą macie możliwość sfinansować zakup mieszkania lub budowę domu. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Warunki kredytu dla młodych małżeństw

Pamiętaj, że ubiegając się o jakikolwiek kredyt, masz możliwość negocjacji jego warunków. Warto o tym pamiętać szczególnie wtedy, gdy wnioskujesz o wysokie kwoty – możesz naprawdę sporo zaoszczędzić, jeśli podejmiesz próbę negocjacji. Aby otrzymać kredyt dla młodych małżeństw, musicie mieć dobrą historię kredytową oraz oczywiście – zdolność kredytową. Bank weźmie pod uwagę wysokość Waszych dochodów, zobowiązania, które aktualnie spłacacie oraz te, które już spłaciliście. Warto zadbać o to, aby terminowo spłacać swoje zobowiązania, ponieważ sprawia to, że jesteście bardziej wiarygodni dla banku.

Zanim zaczniesz odwiedzać różne banki osobiście, możesz też sprawdzić oferty poszczególnych instytucji w internecie. W internecie można też znaleźć wiele porównywarek kredytowych, które wskażą Ci najbardziej atrakcyjną ofertę kredytową. Weź pod uwagę prowizję, odsetki i inne koszty dodatkowe, które wpływają na całkowity koszt kredytu.

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw co porównywać?

Młode małżeństwo, które ubiega się o kredyt, powinno przede wszystkim porównać ze sobą oferty banków na ten sam okres i kwotę kredytowania. Wtedy najłatwiej jest stwierdzić, która ofert jest najkorzystniejsza i warta uwagi. Sprawdźcie też, ile będzie trzeba oddać bankowi po uwzględnieniu odsetek, prowizji, ubezpieczenia i wszelkich innych opłat. Nie bez znaczenia jest też RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Nie oznacza to jednak, że najtańsza oferta jest zawsze najlepsza. Podejdźcie do jej wyboru racjonalnie i nie kierujcie się wyłącznie oszczędnością. Może okazać się, że nieco droższy kredyt będzie miał lepsze warunki w umowie niż ten tańszy. Jest to bardzo ważne, biorąc np. pod uwagę możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. W niektórych bankach taka możliwość obarczona jest dodatkową prowizją, co może sprawić, że dużo dopłacicie za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Podsumowanie

Kredyt dla młodych małżeństw może przydać się Wam podczas wspólnego wejścia w dorosłe życie. Pamiętajcie jednak, że wiąże się on zazwyczaj z długoletnim zobowiązaniem finansowym i koniecznością regularnej spłaty. Zanim zaczniecie ubiegać się o tego typu produkty bankowe, popracujecie nad swoją zdolnością kredytową, która pozwoli Wam na pożyczenie większej ilości pieniędzy.