Szybki kredyt dla firm

Szybki kredyt dla firm

W toku prowadzenia firmy może się okazać, że powstanie nagłe zapotrzebowanie pieniężne któremu po prostu nie będziemy w stanie sprostać. Potrzebny jest nam wtedy nie dość, że kredyt, to jeszcze najlepiej, aby był on szybki. Jednak jak go uzyskać, zwłaszcza jeśli nie chcemy dzielić się z bankiem czy instytucją pozabankową naszym zaświadczeniem o dochodach? Wbrew pozorom kredyt dla firm bez zaświadczeń nie jest tylko mrzonką, a naprawdę da się go uzyskać. Nie jest to jednak rozwiązanie dla absolutnie każdego.

Co sprawdzają banki, decydując o przyznaniu kredytu dla firm

Ubiegając się o pożyczkę w banku właściciel firmy musi przygotować się na konieczność dostarczenia tej instytucji szeregu dokumentów. Będzie to nie tylko tradycyjne zaświadczenie o dochodach, ale też zaświadczenia o terminowym wpłacaniu składek do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do tego bank w pewnością sprawdzi, czy inne zobowiązania spłacaliśmy w terminie na przykład za pomocą Krajowego Rejestru Dłużników.

Jak dostać szybki kredyt dla firm

Jeśli dopiero zaczynamy naszą działalność lub firma znajduje się w kiepskiej sytuacji finansowej, jest duża szansa, że bank odpowie negatywnie na nasz wniosek o przyznanie kredytu. Wtedy jedyną opcją może pozostać zwrócenie się do jednej z wielu istniejących na rynku firm pożyczkowych. One są znacznie bardziej skore udzielać firmom pożyczek z pominięciem wielu formalności. Często może okazać się, że w ogóle nie będą potrzebne żadne zaświadczenia o dochodach, a jedynie samo oświadczenie pożyczkobiorcy. Dodatkową zaletą jest to, że zazwyczaj zarówno cały proces rozpatrywania wniosku, jak i wypłacania pożyczki w takich instytucjach jest znacznie szybszy niż w bankach. Wiąże się to jednak na ogół z dodatkowymi kosztami: wyższym oprocentowaniem, dłuższym okresem spłaty pożyczki czy istnieniem szeregu opłat i prowizji.

Na co uważać biorąc kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Kredyt dla firm bez zaświadczeń może być bardzo kuszącą wizją, należy jednak zachować ostrożność przy jego zaciąganiu. Przede wszystkim każda umowa powinna być bezwzględnie czytana przed jej podpisaniem, aby upewnić się, że jej zapisy zgadzają się z wszelkimi wcześniejszymi ustaleniami. Należy zwracać uwagę na takie czynniki jak wysokość oprocentowania, ilość i wysokość rat, a także wszystkie dodatkowe opłaty. Oczywistym jest, że w instytucjach pozabankowych wszystkie te elementy będą bardziej kosztowne, ale nie oznacza to, że trzeba zgadzać się na skrajnie niekorzystną ofertę. Najlepiej porównać propozycje wielu różnych placówek, aby na pewno wybrać tą najlepszą.

Jeśli szukamy szybkiego kredytu dla firm, musimy zdawać sobie sprawę, że zapewne nie będzie do dla nas bardzo opłacalne. Czasami może to jednak być jedyna opcja.